جمشید آذرمی آذر
سایت جامع العلوم شامل : مقاله های نویسنده ، اطلاعات عمومی علمی ، مذهبی ، اجتماعی ، فرهنگی ، زناشویی ، تاریخ ، ادبیات و متفرقات...

قوانین آمیزش زناشوئی

قوانین آمیزش زناشوئی :در قرآن کریم «نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُوا لِأَنْفُسِکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّکُمْ مُلَاقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ.(سوره بقره آیه ۲۲۳  {زنان شما کشتزار شمایند، پس (برای کشت فرزند صالح) بدانها نزدیک شوید هرگاه (مباشرت آنان) خواهید، و چیزی برای خود پیش فرستید و خدا ترس باشید و بدانید که محققا نزد خدا خواهید رفت. و (ای رسول) اهل ایمان را بشارت ده.}

پیش گفتار:

قوانین آمیزش زناشوئی :حمد و سپاس بیقیاس ملک العرشی را سزاست که از الطاف بی منتها تاج عزت بر سر انسان نهاد و به خطاب مستطاب  ولقد کرمنا بنی آدم  او را از سایر خلایق امتیاز داده و ملائیکه مقربین را نگهبان او نمود. و درود نامحدود بر صاحب مقام محمود و آلِ طاهرین و اصحاب منتخبین و اما بعد:

سالها بود که وقتی به آیه ۲۲۳سوره بقره ، که از آیه های قرآن مجید است و باب علمیست برای متفکران و اندیشمندان می رسیدم  می یافتم که پروردگار عالم،قانون زناشوئی را از همه قوانین روشنتر و دقیقتر بیان می نماید. آیه فوق به هدفمند بودن آمیزش زناشوئی میان زن و مرد، و ضرورت وجود زن را در اجتماع انسان نشان می دهد.

از نظر قرآن زن وسیله اطفاء شهوت و هوسرانی مردان نیست.که در هر جا، هر مکان یا هر وقت که دوست داشته باشند با زنان به آمیزش بپردازند.بلکه از نظر قرآن زن موجودی مهم و حیاتی است برای حفظ حیات و نژاد بشر!

قوانین آمیزش زناشوئی میان زن و مرد در قرآن مجید:روایات معصومین علیهم السلام و متخصصان زنان و آمیزش زناشوئی به کررار دیده می شود. و ما هم در این نوشته ها بناء داریم با استفاده از آنچه که ،خداوند متعال در این آیه به ما یاد آور میشود را می آوریم که انشاالله مورد قبول پروردگار متعال قرار گرفته باشد.

آیا قانون آمیزش زناشوئی مراعات میشود؟
قوانین آمیزش زناشویی

مردان و زنان در در امر مقاربت زناشوئی، قوانین آمیزش زناشوئی را تا چه حد ملاحظه می کنند؟  مردان به زنان خود وارد میشوند در حالی که بجز عده ای کسیری از آنها قوانین آمیزش زناشوئی  را رعایت نمی کنند. آفت آن همینک در دنیایی که زندگی می کنیم گریبان جامعه ای بشری را گرفته است.

در ملل مسلمان و غیر مسلمان گناهان گبیره و صغیره و فساد اجتماعی و سیاسی،و فساد اخلاقی مثل نقل و نبات گسترش کرده و رائج می باشد. اگر آنچه در دین به وسیله پیامبران الهی و از دین اسلام به ما رسیده است به دقت  مورد توجه قرار گرفته شود. به خصوص در باب آمیزش زناشویی انسان امروزی بازهم می تواند در جامعه خود و اجتماع آری از هر گونه فساد و بی بند باری زندکی کند.

 اسلام و آمیزش جنسی

اسلام دینیست در حر چوب اخلاق اجتماعی،وقتی به دستورات دین معبین اسلام دقت می کنیم می یابیم که چقدر در باره ازدواج و مسائل جنسی و زناشوئی  و از همه مهمتر در باب آمیزش زناشوئی دستورات روشنی دارد. هرحدیثی که از جانب چهارده معصوم علیهم السلام نقل شده است! احکامیست برای راه یابی بشریت به جامعه ای سالم و اجتماع آری از فساد و بی بندباری و هوسبازی، و راهیست روشن برای شناخت انسانیت.

قسمتی از این روایات و احادیثی که از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآل وسلم و دوازده امام معصوم علیه السلام به انواع مقاربتها و چگونه همبستر شدن مرد و زنان را داراست. که اگر این احکام و احادیثی که از ائمه به ما رسیده است مورد توجه قرار گیرد. و از طرف یک زوج یعنی زن و شوهر بر این احکام روشنگر رعایت شود. حتماً از مشکلات جامعه ای بشری کاسته و کشورها و ملتها در راه راست قدم بر خواهند داشت.

وقتی این احکام مهم در خانواده پیاده شود،حتماً خانواده ها شاهد فرزندانی خواهند بود که در راه راست و در مسیر سعادت و انسانیّت گام بر میدارند. البته ما در این نوشته ها بنا نداریم که مطالب را با توضیح و تفسیر به درازا بکشانیم . هدف من از این نوشته ها این است که نوشته های با مفهوم کلی و با متن های کوتاه تا جایی که برای خواننده عزیز کسالت آور و خسته کننده نباشد.

حرف آخر

نوشته حاضر برای این است که احکام زناشوئی و آمیزش جنسی را به شما مطالعه کننده عزیز یادآور، و آموزش  آمیزش جنسی را با هدف اخلاق مداری  یاد میدهد.و توسیه های سودمندی برای زوج های جوان را داراست. که امیدوارم  با رعایت احکام اسلامی و انسانی  در باب زناشوئی شاهد فرزندان با ایمان و متعهد به اخلاق نیک و پسندیده انسانی باشیم انشاالله!

 

 

 

بازدیدها: ۱۷۵

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود از تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می کنیم که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتنادامه