جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

امید داشتن به یاری خدا، یعنی زندگی هنوز هم ادامه دارد؛

امید به خدا داشتن یعنی یکی هست که در کارها و مشکلات هوای ما را دارد، و در موقع مدد خواستن یکی هست که یاری ما می نماید، و در حین بروز مشکلات در کنارمان حاضر و مدد یارمان است، و می تواند حالمان را به نیکوترین حالها برگرداند.

امید به خدا یعنی دل کندن از امید به غیر خدا، البته باید دانست که دیگران هم مثل ما بنده ای از مخلوقات خدا هستند، که از خود هیچ اختیاری ندارند، و از سوی دیگر امید به غیر خدا مساوی است با گمراهی و گرفتار شدن در باتلاق های بزرگ مادی و دنیوی که از اخلاق و معنویت جداست.

امیدواری به خدا باعث فراهم شدن اسباب و لوازمات زندگی که برای ایجاد راحتی در جامعه و خانواده لازم و ضروری هستند را آسان می سازد، و پناه بردن برای نیاز های خود به درگاه خالق بی نیاز یکی از نشانه های امید داشتن به خدای مهربان است، که اصل آن در فطرت و ذات انسانها می باشد که در زمان تشکیل نطفه به وجود آمده است.

امید به برقراری عدل و عدالت، سرکوب نمودن انسانهای ظالم و فاسق جهان، گرفتن حق مظلومین عالم از ظالم، ایجاد نظام اجتماعی و سیاسی همراه با ثبات عدل جهانی، بوسیله کسی که وعده آن از طرف خداوند متعال داده شده است، می تواند انسان را در جامعه و خانواده جهت رغبت به کارهای شایسته و با استحکام، هرچند که به سختی انجام پذیرند دلگرم نماید.

اگر زندگی انسان به آینده همراه با امیدواری به سوی روشنایی و کامیابی در جهان و لذت بردن از نعمات خداوند همراه با شکر گزاری، و با ایمان به اینکه بعد از این دنیا جهانی دیگری نیز وجود دارد، بنابر این آسایش و لذتهای معنوی آن دنیا می تواند بهتر و لذت بخش تر از این دنیا نیز باشد.

همچنین بخوانید!

چرا انسان کار و تلاش میکند؟

برای تحوّل در زندگی خود دست به کار شوید؛

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.