جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

برای تحوّل در زندگی خود دست به کار شوید؛

برای تحوّل در زندگی خود تا حالا فکر کرده اید؟ اگر تا حالا فکر کرده اید، اما اقدام ننموده اید، پس منتظر چه هستید!؟ همین حالا اقدام به تحوّل در زندگی خود کنید؛ که اگر زندگی یک نواخت دارید با به کارگیری نکته های بسیار ساده زندگی تان را متحوّل کنید.

برای تحوّل در زندگی لازم است اول به چگونه بودن دین و ایمان مان متوجه شویم، و بررسی کنیم ببینیم که درجه ایمان مان چقدر است، آیا در زندگی خود اعتماد به خدا پیدا کرده ایم،یا نه؟ اعتماد به خدا مهمترین و اساسی ترین نکته ای است که می تواند در زمان بروز مشکلات  در زندگی و دنیا یاریمان باشد.

اول کاغذ سفیدی را همراه یک خودکار آماده می کنیم، و بعد شروع می کنیم روی کاغذ یک یک نعمات خداوند را با نام و فوائد آنها می نویسیم و می شماریم، بعد از اینکه تمامی نعمات خدای را شمارش کردیم، در باره تک تک آنها فکر کنیم و ببینم که آیا اگر آنها نبودند چه می شد؟ آیا زندگی ما همان طوری که هست می بود؟ آیا تشکر و سپاسی که نیاز بود برای تمامی نعماتی که از طرف خدای به ما رسیده است؛ بجا آورده ایم؟ یا نه؟

 این یجوری درون تکانی است که درون خود را از اوصاف مذمومه و خصال ناپسند، که به آدمیت و شخصیّت ما آسیب می رسانند می زداییم، و جای آنها را با اوصاف حمیده و خصال پسندیده ، که برآزنده یک انسان به کمال رسیده هستند عوض می کنیم.

برای تحوّل در زندگی،هم چنین بخوانید: اوصاف حمیده و خصال پسندیده مومنین و بیان پاره ای ازآنها؛

برای تحوّل در نحوه تربیت فرزندان خود و نحوه زندگی کردن به بهترین نحو، و برای حاضر شدن در جامعه و اجتماع، نیاز است که به نحوه زندگی کردن آن عده از افرادی که در دوران ما، یا در زمان های دیگر زندگی کردند و زندگیشان همراه بوده با موفقیت و خوش نامی، و از نکته های که باعث شادی و موفقیت آنها شده است به نفع خودمان استفاده کنیم.

برای تحوّل در داخل خانه نیز می توان به طریق مختلف عمل نمود: که عوض کردن جای دکوراسیون یا چیدمان وسائل و لوازم خانه، از جایی به جای دیگر خانه، تمیز و یا تعویض کردن برخی از لوازم خانه، در صورتی که از لحاظ مالی به اقتصاد خانواده آسیب نرساند.

تمیز و شیک نگهداشتن ظاهر انسان، چه از لحاظ شیک پوشیدن کفش، لباس، اصلاح موی سر و صورت،کوتاه کردن ناخنهای دست و پا. و نحوه ارتباط با مردم نیز برای متحول شدن انسانها بسیار مهم است،

برای تحوّل در دانش و اطلاعات عمومی: دارا بودن به دانش و اطلاعات عمومی در جامعه ی امروزی، که عصر عصر تکنولوژی است بسیار مهم به نظر می رسد. و با وجود امکانات یاد گیری و کسب آنها، با کمی سعی و کوشش  می توان به مراحلی مهم در کسب دانش و اطلاعات علمی رسید.

مسافرت کردن مرحله دیگر از تحوّل در زندگی است، که اگر با برنامه ریزی های هدفمند و برای ایجاد روحیه شاد و سالم، در خانواده ها انجام شود، می تواند اعضای آن خانواده را با روحیه عالی و قوی در جمع اجتماع حاضر سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.