جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

تأثیر الکل در نسل و اولاد آدمی!

تأثیر الکل در نسل : ای کاش مضرات الکل و شراب تنها دامن گیر شخص شرابخوار را می گرقت و عواقب بعدی را نداشت، اما متأسفانه مضرات و ضررهای دامن گیر این مادۀ مهلک ، که ایجاد شده به دست خود بشر است ، دست بردار نیست! و تا اینکه تبعات خطر ناک خود را در نسل و اولاد بشر هم سرایت ندهد دست برنمی دارد.

تأثیر الکل در نسل اولاد آدمی در روایات و بیانات اهل بیت علیهم السلام ، و در گفتار بزرگان دین نیز به صراحت تمام آمده است و امروزه علم نیز تمام تبعات آن را مشخص کرده و بیان می کند اما حیف که این مادۀ خطرناک عقل آدمی را آنقدر زائل می کند که ، انسان شرابخوار به غیر از خوشی چند ساعته به هیچ چیز دیگری فکر نمی کند.

صادقی تهرانی در مقدمه کتاب طب الصادق آورده است:کودکی که از پدر الکلیست به دنیا می آید رنجور و کبدش متورم ، کلیه اش کوچک ، کم خونی در او مشهود و تعادل سلسله اعصابش محفوظ نیست. و به طور کلی کودکیست معیوب همچنان که استعداد خاصی برای ابتلای به سل را دارد ، مستعد بیماری سرطان نیز می باشد.

و در همان کتاب آمده است الکل در روی غدد تناسلی تأثیر می کند و در نتیجه نواقصی در آنها به ظهور می رساند. بیضه و پرستات معتادین به الکل از تمام بافتهای دیگر بیشتر الکل می گیرد.

الکل یا شراب چون مایع هستند باید از طریق مثانه و آلت انسان دفع شوند و برای همین هم تأثیر عوارض آن در بیضه ها و پرستات انسان بیشتر از سایر بافتهای بدن است. و برای همین هم امکان انتقال بیماریها و ناهنجاریهای گوناگون ، از این طریق به نطفه انسان و گرفتاری نوزادان متولد شده از پدر و مادر الکلیست بیشتر خود را نشان می دهد.

خطرات الکل و شراب در حین انعقاد نطفه

تأثیر الکل در نسل :درکتاب تفسیر نمونه جلد دوم آمده است. کسی که در حین انعقاد نطفه مست است ۳۵درصد عوارض الکلیسم حاد را به فرزند خود منتقل می کند و اگر زن و مرد هر دو مست باشند صد درصد عوارض حاد به طفل تازه منعقد شده انتقال می یابد و بعد از تولد به آشکار در بچه ظاهر می شود.

و در همان کتاب آمار جالبی نیز آمده است! کودکانی که زودتر از وقت طبیعی به دنیا آمده اند از پدران و مادران الکلی ۴۵ درصد. و از مادران الکلی ۳۵ درصد. و از پدران الکلی ۱۷ درصد بوده اند.

کودکانی که هنگام تولد توانائی زندگی را ندارند از پدران الکلی ۶ درصد ، و از مادران الکلی ۴۵ درصد. کودکانی که کوتاه قد بوده اند از پدران و مادران الکلی ۷۵ درصد ، از مادران الکلی ۴۵ درصد بوده است.

کودکانی که فاقد نیروی کافی عقلانی و روحی بوده اند از مادران الکلی ۷۵ درصد ، از پدران الکلی نیز ۷۵ درصد بوده است. و مهم است که بدانید مسرف الکل و شراب و انواع نوشیدنیهای که انسان را مست می کند و از حالت طبیعی بیرون می کند در سلولهای نطفه اثر نامطلوبی نیز می گذارند.چنانچه یکی از اطباء آلمان ثابت نموده تأثیر سوء الکل تا سه نسل به طور حتم باقی می ماند.به شرطی که این سه نسل الکلی نباشند.

حرف آخر
نسل الکلی همواره رو به نقض بوده و بالاخره به کلی منقطع می شود.دکتر نالین آمریکایی می گوید : از یک مرد سالم ممکن است یازده طفل بوجود آید در حالی که از مرد معتاد به الکل از یک تا سه طفل سالم بوجود نمی آید! تازه این فرزندان هم در معرض بیماریهای مختلفی از قبیل سکته ،صرع ، عصبانیت ، جونون ، عدم رشد قوای عاقله ، کم خونی و غیره بوده دائماً دچار تشنجات و سایر امراض روحی و روانی و ناراحت کننده می شوند.

پس مهم است که مردان و زنانی که در فکر و اندیشۀ آینده فرزندان خود هستند نباید دنبال رو هوای نفس خود باشند و برای ارضاع و خوشی نفس اماره آینده فرزندان خود را با نوشیدن الکل ، شراب و یا هر مادۀ مست کننده دیگر به خطر بیندازند. باور کنید که تأثیر الکل در نسل و اولاد آدمی امر بسیار مهم بوده و توسط دانشمندان بزرگ جهان ثابت شده است.و بدانید که فکر ، مکان ، و حتی رنگ اوتاقی که در آن عمل مقاربت زناشویی انجام می گیرد در زمان انعقاد نطفه فرزندانمان مهم و بسیار حیاتی هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که نظر شما بعد از تأیید نمایش داده می شود