جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

چند نکته مهم در رابطه با رابطه جنسی و زناشویی سالم؛

رابطه جنسی سالم بخشی مهم و اساسی از سلامتی و رفاه شما را در طول زندگیتان تشکیل می دهند، رابطه جنسی دینی و اخلاقی که از راه شرعی و بطریق بهداشتی انجام پذیرد آدمی را در زندگی خود موفق و سربلند نکه می دارد، این دیدگاه جامع تر و دقیقی است از جنبه های دینی ، عاطفی ، جسمی ، اجتماعی و شناخت کلی را از جنسیت و نوع نگاه شما به زندگی و رابطه زناشویی را نشان می دهد.
آدمی به هر دینی که باشد حتماً هم در دین خود یک سری حرام و حلالهای وجود دارد که با مراعات کردن آنها تفاوت بین انسان و حیوان را مشخص می نماید، عقل مهمترین صلاح در دست بشر است که از طرف خدا به انسانها از نوع کامل و کمال یافته آن داده شده است، که آنسان خود را بوسیله آن از جمع حیوانات جدا می کند و به حلال و حرام خداوند متعال می اندیشد، و رابطه جنسی سالم و هدفمند که منجر به تشکیل خانواده و جامعه سالم نیز می گردد از همین مسیر بدست می آید، نگرش ما نسبت به رابطه جنسی ، درک و پذیرش رابطه جنسی سالم در خود ، انتخاب مناسب و احترام گذاشتن به دیگران ، تعیین کننده این است که چه کسی هستیم و چگونه با محیط خود تعامل داریم.
از نظر علم و دین یک رابطه جنسی سالم برابر است با ، جلوگیری از عفونت های مقاربتی ، بارداری های ناخواسته ، ترک رابطه جنسی غیر اخلاقی ، ترک مقاربتهای خشن و غیر انسانی و بسیاری از عوارضهای جسمی و روحی دیگر، کسب مهارت ، آموختن دانش و رفتارهای لازم برای حفظ سلامت جنسی و تولید مثل سالم در طول زندگی و برای داشتن یک خانواده سالم و شاد لازم و ضروری است.
عدم آگاهی از هویت جنسیتی خود، یا عدم توانایی در بکار گیری آن، یا عدم اطمینان به خود در زمان انجام رابطه جنسی زناشویی با همسر، فاش کردن رابطه جنسی خود به اطرافیان ، فشار روحی و روانی شما را افزایش می دهد. این استرس ها می تواند خطر رو آوردن به مصرف مواد مخدر ، مشکلات بهداشت روانی ، سلامت نا سالم جنسی ، از جمله خطر ابتلا به عفونت منتقله از راه جنسی مانند اچ،آی،وی را افزایش دهد.

چند راه کاری که می توانید انجام دهید تا یک رابطه جنسی سالم و بهداشتی داشته باشید:

مهم است بدانید که رابطه جنسی شما باید دینی و قانونی باشد و به اندازه سایر جنبه های سلامتی شما مانند تغذیه و فعالیت بدنی مورد توجه قرار گیرد.
زن و مرد در کنار یکدیگر باشند و در موقع خواست یکی برای انجام رابطه جنسی و زناشویی ، آن دیگری با رغبت تمام در رفع نیاز جنسی او بر آید.
اگر مشکلی دارید به طور منظم به پزشک مربوطه مراجعه کنید ، و اگر زن هستید ، به طور دوره ای آزمایش رحم و پستان را انجام دهید.
مراعات بهداشت در زمان انجام مقاربت جنسی اصلی ترین و مهم ترین راه کار برای پیش گیری از بیماریهای میکروبی و انگلی است.
اگر برای اولین بار رابطه جنسی برقرار می کنید ، در رابطه با نحوه آن از کتب مربوطه یا آدمهای قابل اعتماد بیاموزید.
به شریک زندگی خود و انتخاب دیگران احترام بگذارید ، آنها را قضاوت نکنید.
در مورد رابطه جنسی سالم بیشتر بیاموزید و آنچه را که نمی دانید سوال کنید.
درباره نحوه محافظت از خود در برابر بیماری های مقاربتی بیاموزید.
با همسر خود تمرین رابطه جنسی سالم و ایمن داشته باشید.
از رابطه جنسی غیر اخلاقی پرهیز کنید.

این اطلاعات نباید جایگزین مشاوره یک متخصص مراقبت های بهداشتی شود. اگر مشکل پزشکی دارید ، لطفاً با یک متخصص بهداشت و درمان واجد شرایط تماس بگیرید.

همچنین بخوانید»—————————————————————————————————————————-

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که نظر شما بعد از تأیید نمایش داده می شود