جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

شیطان کیست؟و با انسانها چگونه ارتباط بر قرار می کند؟

شیطان نامی برای هر موجود سرکش است که سایه به سایه انسان و در طلب کنترل بر هوای نفس انسان است، که همواره در تلاش است که سلطه و سروری خود را بر انسانها حفظ کند، و انسان را از کارهای خیر و از روی آوری به اوصاف و خصال پسندیده نیک انسانی باز دارد، شیطان فکر و تفکر بد انسان است که در مقابل عقل سالم صف آرایی می کند.

شیطان به عنوان یک عنصر شرور همیشه در مقابل ایمان قرار دارد، و بر اشخاصی که از ایمان قوی برخوردار نیستند تسلط پیدا می کند، انسانهای با ایمان همیشه در مقابل او صف آرایی می کنند و با انجام اعمال الهی و خدا پسند، وی را از همراهی خود نا امید می کنند، شاید شیطان همان هوای نفس انسان باشد که آدمها با تقویت و تربیت بتواند وی را به کنترل خود در آورد، و همواره با انجام دادن اعمال صالح موجب ضعف و پشیمانی او را فراهم آورد.

ضعف در ایمان و نا آشنایی انسان در امور آفرینش و هدف از خلقت، موجب زمینه سازی برای حضور شیطان در قلب او می باشد، و حضور او در تفکر و  زندگی انسان، تسلط دشمنانه شیطان در چگونه تصمیم گیری در امور زندگی انسان است، این یعنی زمینه سازی فساد و آلوده شدن به انواع گناه، یعنی دوری از پروردگار عالم خدای یکتا برابر است.

انسان زمینه ساز و مقصر اصلی حضور شیطان در دین و اعمال، و ضعف در ایمان خود است، نوع پوشش آدمها، موقعیت مکانهای کاری، نوع آرایش خانمها، نوع تزئین محلهای کاری،  نوع چینش ویترین مغازه ها، لباس فروشی ها و غیره می توانند موجب فراهم شدن وسوسه های شیطانی  و حضور وی در آن مکانها و احتمال بوجود آمدن فساد اخلاقی و گناه نیز بیشتر می باشد، انسانها گاهی اوقات با انجام یک عمل غیر اخلاقی خواسته یا ناخواسته، حضور شیطان را در محیط زندگی خود فراهم می نمایند و به آسانی وی را در انجام اعمال خود شریک قرار می دهند.

شیطان چگونه با انسان ارتباط برقرار می کنند؟

گفتیم که محل کار نوع پوشش کارمندان، در زمینه سازی طغیان هوای نفس و حضور شیطان در آن مکانها موجب ایجاد فساد و گناه خواهد شد، برای درک بهتر مطلب به حکایتی که خود مستقیم آن را درک نمودم اشاره می کنم: یادم هست که در سال ۱۳۷۹ در ماه مبارک رمضان در بیمارستانی در یکی از شهرهای بزرگ به جهت بیماری مادرم حضور داشتم که در این مدت با مرد از دیار بستان آباد به نام آقا غفار آشنا و دوست شده بودیم.

آقا غفار که مثل من در آن بیمارستان مریض داشت، در یکی از این روزها خودش دچار سرماخوردگی شدید گردید، من او را برای مدارا به درمانگاه بیمارستان بردم، دکتر برای وی آمپول نوشت، بعد از اینکه داروهای آقا غفار را تهیه کردیم، در خیابانهای تبریز به دنبال محل تزریقات آمپول می گشتیم که تابلو محل تزریقات را مشاهده کردیم.

ورودی محل تزریقات با درب میله ای بسته شده بود، و روی آن اطلاعیه باز است به چشم می خورد! ما بوسیله پله های باریک به زیر زمین هدایت شدیم، محل تزریقات سالن بزرگی داشت اما مثل اینکه غیر ما مریضی نداشت، چند دقیقه ای را با آقا غفار در انتظار بودیم، ولی هیچ کادر درمانی به چشم نمی خورد، دوستم گفت بر خیز بریم مثل اینکه هیچ کس نیست، گفتم یه کمی هم صبر کنیم تا شاید بیایند، و بعد صرفه ای بلندی را جهت اعلام حضور خود کردم.

محل تزریقات که سالن بزرگی بود با کاشی های سفید و براق، و با سقفی آئینه بندی شده تزئین شده بود، درست است که ما دو نفر بودیم ولی مثل اینکه شکل چندین انسان در این سالن وجود داشت، در حالی انتظار بودیم که درِ یکی از اتاقها باز شد و یک خانم و یک آقا از آن اتاق بیرون آمدند، احوال و حالات نا متناسبی داشتند! چون چشم آقا غفار به اینها خورد گفت: آقا جمشید فکر می کنم بهتر است از خیر این آمپولها بگذریم! گفتم چرا مکه چی شده؟ گفت: پسرم محلی که تصویر آدمها چندین باشند، زنانشان لباس سفید تنگی و آرایشی به چندین قلم، و مردانشان لباس تنگی که آلت مردانه شان مشخص ، و در چنین مکانی به خلوت باشند، پس شیطان در چنین مکانی حضور خواهد داشت، چون آقا غفار از محیط تزریقاتی را ناهنجار دید از تزریق آمپول هم پشیمان شد و از آن محل بیرون آمدیم.

انسان با کنترل در منش و رفتار و با تسلط بر هوای نفس خود می تواند از ارتباط شیطان با خود و خانواده اش جلوگیری نماید، برای این کار انجام چند مرحله لازم و ضروری است.

  • اول اینکه در تعلیم و تربیت ایمان خود کوشا باشد و با عمل به اوصاف و خصال اخلاقی بزرگان دین، اوصاف خوب و مکارم اخلاق آنها را در وجود خود تقویت نمایند.
  • در محل کار خود با پوشش مناسب حاضر شوند تا از نگاه هوس آمیز دیگران نسبت به خود جلو گیری کنند.
  • رفت و آمد نا متعارف و غیر اصولی بین خانواده ها تحت کنترل باشد در صورت مشاهده بد اخلاقی از طرف هر کدام اقدام به قطع رفت و آمدها شود.
  • شیطان هموراه برای ارتباط با انسانها به دنبال استفاده از غفلت های او می باشد، برای جلو گیری از رخنه و ورود او بر زندگی خود از هوای نفس خود مراقبت نمایید و راه های که مورد سوء استفاده دیگران قرار می گیرند را کنترل کرده و در صورت وجود راه  نفوذ، نسبت به تقویت و ترمیم آنها اقدام شود.
  • اینترنت و فضای مجازی بهترین راه ارتباط شیطان با جوانان است! عکس ها و فیلم های نا ثواب از افراد بد اخلاق غریزه جنسی و هوای نفس دیگران را برای آنها بر می انگیزاند، و در اکثر اوقات مورد سوء استفاده قرار می گیرند! پس در نحوه استفاده از فضای مجازی، خطرات و آسیب های آن بیشتر مطالعه داشته باشند.
  • پارک ها، گردشگاه ها، بازارهای شلوغ، جوانهای بد اخلاق در کمین جوانهای ساده می باشند که با کمترین هزینه، و با ساده ترین روش ها، خود را برای آنها تحمیل می کنند! بعد از مدت کوتاه و با ابراز دوستی، افکار ناجوانمردانه خود را برای آنها اجرا و گاهی مورد تجاوز قرار می دهند.
  • همچنین بخوانید »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.