جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

نکته های مهم در رابطه با ویروس کرونا؛

نکته های مهم در رابطه با ویروس کرونا : کرونا ویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها و زیر مجموعهء کرونا ویریده هستند که از سرما خوردگی معمولی تا عمل بیماری های شدیدتری همچون سارس، مرس و کرونای جدید { کووید۱۹} را شامل می شود.

کرونا ویروس ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آنها به طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند. با این حال تاکنون هفت کرونا ویروس انسانی کشف شده است. آخرین این نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه گیری در انسان شیوع پیدا کرد.(۱)

نکته های ساده اما بسیار مهم در رابطه با ویروس کرونای جدید{ کووید ۱۹} و پیشگیری از آن از سوی اساتید و پزشکان ، کارشناسان و متخصصان ویروس شناسی از طریق رسانه های عمومی و خصوصی چون : صدا و سیما ، روزنامه ها ، سایتهای علمی و پزشکی و سازمان بهداشت جهانی ارائه می شوند. در صورت عمل به آنها می تواند در پیش گیری از پخش این ویروس جلوگیری کند.

و برای اینکه شخص به این ویروس آلوده نشود بهتر است کارهای پیش گیرانه ای را به صورت عملی انجام دهد تا از مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری کند. و برای این مهم به چند نکته ساده و مهم بهداشتی که از طرف همه صاحب نظران علمی ، متخصصان پزشکی و سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید هستند اشاره می شود.

نکته اول: ویروس کرونا عمدتاً از راه دهان ، بینی ، چشم و گوش وارد بدن می شود. بنابر این دستهایتان را قبل از شست و شوی کامل با آب و مایع دستشویی به این چهار قسمت بدن نزنید.

نکته دوم : سیستم ایمنی بدن تان را با خوردن ویتامین c ، میوه ها ، سبزیجات و داروهای تقویتی ارتقاع دهید. خوردن روزانه یک لیوان آب « ولرم + آب لیموی تازه + یک قاشق عسل طبیعی»توصیه می شود.

نکته سوم : دست دادن و روبوسی را به حداقل ممکن برسانید.

نکته چهارم : بلافاصله بعد از ورود به خانه ، دست های خود را بشویید و ضد عفونی کنید، این را از همه اعضای خانواده بخواهید، همچنین در محل کار نیز با همکاران چنین قراری نگذارید.

نکته پنجم : میوه ها و سبزیجان را با آب و چند قطره مایع ظرفشویی یا نمک و سرکه یا محلول های ضد عفونی کننده میوه و سبزی بشویید.

نکته ششم : در صورت ممکن همراه تان یک مایع ضد عفونی کننده کوچک داشته باشید تا در محیط های عمومی مانند مترو و خیابان و غیر… که دسترسی سریع به آب و مایع دستشویی ندارید، بعد از تماس با افراد و اشیاء مدام دست هایتان را ضد عفونی کنید.

نکته هفتم : هر روز چندین با دست هایتان را با آب و مایع دستشویی و هر بار به مدت نیم دقیقه بشویید، اگر مایع یا ژل ضد عفونی کننده هم بزنید بهتر است.

نکته هشتم : غذاهایتان کاملاً پخته شود، بنابر این از خوردن غذاهای نیم پز مانند تخم مرغ عسلی ، استیک نیم پز یا آبدار خود داری کنید، تأکید می شود مرغ و گوشت قرمز و شیر را خوب بجوشانید و کامل بپزید.

نکته نهم : غذای آلوده از راه های انتقال کروناست، از خوردن غذا و مایعات در جاهای غیر مطمئن جداً خودداری کنید.

نکته دهم : اگر نزدیک شما کسی سرفه یا عطسه کرد ، فوری دهان و بینی تان را ببندید و حتی المقدور چند متری از او دور شوید ، چون یکی از راه های انتقال کرونا تنفس است.

نکته یازدهم : اگر مسئول اشیائی هستید که دست های افراد مدام با آنها در تماس است آنها را به کرات ضد عفونی کنید، مانند دستگیره های در ، ستون های فلزی اتوبوس و مترو که افراد برای حفظ تعادل، آنها را می گیرند. پیشخوان بانک ها و ادارات ، خود کارهای عمومی بانک ها ، دکمه های آسانسور و خودپردازها ، نازل بنزین ، نرده های کنار پل ها و غیر..

نکته دوازدهم : اگر در جای عمومی مثل قنادی ، غذاخوری ، نان واری ، قهوه خانه ها ، آرایشگاه ها ، سوپر مارکت ها ، کافی نت ها ، کار می کنید، که همه گروه از آدم ها در آنجا رفت آمد می کنند، اولاً بهداشت آن مکان را مراعات کرده و خودتان هم ، از دستکشهای یکبار مصرف ، و ماسک استفاده کنید، و هر گاه مشاهده کردید که آدم مشکوک با محل فعالیت شما رفت و آمد کرد، هر چه سریعتر آنجا را ضد عفونی کرده و دستهای خودتان را هم با مایع دستشویی بشویید.

همچنین سعی کنید تا حد امکان به چنین اشیاعی دست نزنید و اگر هم زدید که اکثراً ناگزیر هستید ، دست های خود را بشویید یا ضد عفونی کنید و قبل از شستشو به آن چهار قسمت بدن که در نکته اول اشاره کردیم دست نزنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.