جمشید آذرمی آذر
من اهل ایران آذربایجان شرقی شهرستان بناب روستای چپقلو متولد1352 هستم سواد ابتدائی دارم ! علاقه مند به مطالعه، نوشتن و پژوهش میباشم.

نگریستن ملک الموت بر مرد هندی در محضر سلیمان نبی!

نگریستن تعجب بار حضرت عزرائیل علیه السلام بر صورت میهمانی که از کشور هند در مجلس حضرت سلیمان نبی علیه السلام حضور داشت موجب ترس وی گردید! تا از جناب سلیمان سوال نمود که این مرد کیست؟ که مکرراً بر روی من نگاه می کند؟ و موجب نگرانی من می شود؟ حضرت سلیمان علیه السلام گفت: او جناب ملک الموت عزرائیل است.

مرد هندی گفت: یا سلیمان نگریستن وی بر من موجب ترسم شده است! که اگر امکانی هست بفرما تا باد مرا به هند برساند، که من از او اندیشناک شده ام و می ترسم اجلم نزدیک شده باشد، که اگر مرا به هندوستان برسانید شاید بُعد مسافتی واقع شود بین من و او! و چون سلیمان نبی وضعیت میهمان خود را در چنین حال یافت بعد از رفتن جناب ملک الموت به باد دستور داد تا میهمان را به هندوستان برساند،

چون دیگر بار ملک الموت نزد سلیمان آمد حضرت سلیمان (ع) صورت حال و دلیل نگریستن مکرر حضرت به مرد هندی را پرسید؟ حضرت عزرائیل (ع) گفت: دوام نظر من بر آن مرد بجهت تعجب من بود در اینکه از طرف خدای متعال مأمور شده بودم که در آن روز قبض روح او را در هند کنم، تا اینکه او را نزد تو یافتم ! با خود می گفتم از اینجا تا هند نزدیک به یک سال راه است، پس چگونه ممکن است که در هند قبض روح آن مرد خواهم نمود! و اما چون دستور حضرت حق چنین بود به ناچار در روز معین به کشور هند و محل زندگی آن مرد مراجعه کردم و از قضا آن مرد را در محل خود یافتم، و در آنجا قبض روح او نمودم.

خداوند متعال در آیه یازدهم سوره سجده می فرماید: قُلْ یَتَوَفَّیکُمْ مَلَکُ الْمَوْتِ الَّذِی وُکِّلَ بِکُمْ ثُمَّ إِلى رَبِّکُمْ تُرْجَعُونَ ؛ بگو: فرشته‌ی مرگ که بر شما مأمور شده (روح) شما را می‌گیرد سپس به سوی پروردگارتان باز می‌گردید.

همچنین بخوانید »——————————————————————————————————————-

  1. دنیا چیست؟ آخرت کجاست؟
  2. اگر ملک الموت آمد آماده هستی؟
  3. آیا تا به حال شنیده اید که مرده ای از قبرستان زنده بر گردد؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.